Πέμπτη 30 Δεκεμβρίου 2010

1-1 ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ...

Την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και καταστάσεις είχε ο Βάιος Καραγιάννης στο απογευματινό φιλικό της Αναγέννησης με τον Τύρναβο, που διεξήχθει στο Προάστιο. Ο Καρδιτσιώτης τεχνικός είδε από το πόστο του προπονητή για πρώτη φορά την ομάδα σε συνθήκες αγώνα και αρχίζει να βγάζει τα πρώτα συμπεράσματα για την κατάρτιση της ενδεκάδας στο επερχόμενο ματς με το Θρασύβουλο. Για την ιστορία το παιχνίδι έληξε 1-1, με τον Τύρναβο να προηγείται στο 85ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουρατίδη, ενώ η Αναγέννηση κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με το Ραονέ με κεφαλιά. Στη βασική ενδεκάδα αγωνίστηκε ο Σωκράτης Μπουντούρης μετά την επιστροφή του στην ομάδα της καρδιάς του, ενώ ο Γιώργος Μελαμπιανάκης δεν αγωνίστηκε, καθώς ακόμα βρίσκεται στο τελικό στάδιο της αποθεραπείας από τον τραυματισμό του προ τριών εβδομάδων. ΒΑΣΙΚΟΙ αγωνίστηκαν οι : Καρακώστας, Δούκας, Θεοδοσιάδης, Κουρτεσιώτης, Αγγελόπουλος, Βέλα Τζούνιορ, Μπιτέλης, Ντοριβάλ, Χατζηρίζος, Μπουντούρης, Αθανασιάδης