Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

ΠΙΣΤΟΛΙΕΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ!

Ναι ρε ΑΣΑ! Η Αναγέννηση πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα, σήμερα το απόγευμα στο στάδιο. Ύστερα από ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και από τις δυο ομάδες, η Αναγέννηση μπήκε πολύ πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με την είσοδο του Μπουντούρη στη θέση του Φαλούτσο άλλαξε ως δια μαγείας η διάθεση της μέσα στο γήπεδο. Αυτή η αγωνιστική ανάταση της ομάδας καρποφόρησε μόλις τρια λεπτά μετά την είσοδο του φυσικού αρχηγού της στο γήπεδο, ο οποίος με διπλή προσπάθεια μέσα στην περιοχή κατάφερε να σημειώσει το 1-0 στο 55ο λεπτό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους περίπου 1500 φιλάθλους που παρά την πίκρα βρέθηκαν στο πλευρό της ομάδας. Μετά το γκολ, η ΑΣΑ ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοση της και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα του Ευόσμου, παρά μόνο στη φάση του 68ου λεπτού στην οποία διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες του Αγροτικού, πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή ύστερα από κεφαλιά του επιθετικού των φιλοξενουμένων. Από κει και πέρα δεν είχαμε κάποια αξιοσημείωτη φάση, φτάνοντας έτσι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όπου η Αναγέννηση βγήκε στην αντεπίθεση με τον Βούκοβιτς, ο οποίος μετά από ωραία κούρσα από τα δεξιά, έσπασε τη μπάλα στο Ροντρίγκο και ο τελευταίος πέτυχε σε κενή εστία το 2-0, πανηγυρίζοντας με το γνωστό τρόπο με τα πιστόλια, στέλνοντας τους φιλάθλους της κιτρινόμαυρης ομάδας στα ουράνια. Με τη λήξη του παιχνιδιού, παίκτες και φίλαθλοι ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς για μια υπερπολύτιμη νίκη που μπορεί να αποβεί καθοριστική για τη συνέχεια.

Υ.Γ (1) Καταπληκτική η παρουσία των Ultras, οι οποίοι μετά το τέλος του αγώνα ζήτησαν το διπλό μέσα στην Κατερίνη...

Υ.Γ (2) Τρελάθηκε ο Ροντρίγκο στο γκολ που πέτυχε, με τις πιστολιές του να βρίσκουν τον ''άτυχο'' Ντοριβάλ...