Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011

ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ...!!

Μια ακόμα εκτός έδρας ήττα γνώρισε η Αναγέννηση σήμερα το απόγευμα από τον Πιερικό στην Κατερίνη με 1-0. Παρά το βροντερό παρών 100 και πλέον φιλάθλων της, η Καρδιτσιώτικη ομάδα δεν κατάφερε ούτε αυτή τη φορά να πάρει κάτι από ένα εκτός έδρας παιχνίδι και σκόρπισε απίστευτη πίκρα σε όσους την ακολούθησαν, αλλά και σε όσους δε μπόρεσαν να βρεθούν στο πλευρό της. Στα του παιχνιδιού, η Αναγέννηση μπορεί να χαρακτηριστεί ανύπαρκτη αγωνιστικά, καθώς μόνο σε μια περίπτωση απείλησε την εστία του Γουμάγια σε φάουλ του Ντοριβάλ στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ο τερματοφύλακας του Πιερικού έδιωξε την μπάλα με γροθιές. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πιερικός πίεσε ασφυκτικά την Αναγέννηση, με αποτέλεσμα να δίνει την εντύπωση, πως αργά ή γρήγορα θα προηγηθεί. Αυτό έγινε στο 64ο λεπτό, όταν ο Γιαζιτζόγλου βρέθηκε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ωραίο σουτ έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Ση συνέχεια, η Αναγέννηση προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να απειλήσει, όταν ο Μπουντούρης από πλεονεκτική θέση από τα δεξιά αντί να σουτάρει, προτίμησε να σπάσει τη μπάλα στο Ροντρίγκο, ο οποίος δεν ακολούθησε τη φάση. Σα να μην έφτανε αυτό ο Πιερικός κέρδισε πέναλτι στο 74', το οποίο εκτέλεσε ο Γιαζιτζόγλου αλλά ο Καρακώστας το αποσόβησε στέλνοντας τη μπάλα κόρνερ. Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, η Αναγέννηση δεν απείλησε καθόλου και έτσι ο Πιερικός πήρε μια εύκολη νίκη. Πλέον, τα περιθώρια στενεύουν απελπιστικά για την Αναγέννηση και χρειάζεται ένα μικρό θαύμα για να σώσει την κατηγορία, ιδιαίτερα μετά τη νίκη του Ιωνικού επί της Ηλιούπολης.

Υ.Γ (1) Απίστευτες φάτσες μπορούσε να διακρίνει κάποιος μετά τη λήξη του αγώνα στην κερκίδα των φιλάθλων της Αναγέννησης με τους περισσότερους να δείχνουν πως δεν πιστεύουν, πως η ομάδα έχασε ένα ακόμη ματς...

Υ.Γ (2) Αντίθετα με τον αγώνα με τον Αγροτικό, ο Καραγιάννης δε βοήθησε όσο έπρεπε από τον πάγκο αλλά δεν έιμαστε οι αρμόδιοι για να τον κρίνουμε...

Υ.Γ (3) Παρά το τσουχτερό κρύο, οι φίλαθλοι της Αναγέννησης βρέθηκαν και πάλι στο πλευρό της ομάδας. Για πόσο ακόμα όμως;;;