Δευτέρα 22 Ιουλίου 2013

ΣΤΗΝ ΑΣΑ Ο ΜΠΟΥΣΙΝΑΚΗΣ!

Με τη φανέλα της Αναγέννησης θα αγωνίζεται τη νέα αγωνιστική περίοδο ο Περικλής Μπουσινάκης. Την περασμένη σεζόν, ο πολυσύνθετος Βολιώτης μέσος είχε μια καταπληκτική σεζόν με τον Τύρναβο, τον οποίο οδήγησε στα σαλόνια της Football League. Πρόκειται για μια εξαιρετική μεταγραφή για τους κιτρινόμαυρους, ενώ όλοι θυμούνται το γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο ματς της περασμένης σεζόν στο στάδιο, που βρήκε νικήτρια την Αναγέννηση με 3-1. Ο 27χρονος μέσος έκανε τα πρώτα του βήματα στις ακαδημίες του Παναθηναικού, ενώ τα τελευταία χρόνια πανηγύρισε δυο ανόδους στη Football League, με τον Τύρναβο και με τη φανέλα της Νίκης Βόλου, όπου αγωνίστηκε μαζί με τον καλό του φίλο και πρώην παίκτη της Αναγέννησης Γιάννη Τσάγγαρη. Έτσι, σιγά σιγά αρχίζει να ολοκληρώνεται το πάζλ συμπλήρωσης του ρόστερ της Αναγέννησης για την επερχόμενη αγωνιστική περίοδο, με το βάρος να πέφτει πλέον στην ενίσχυση της γραμμής κρούσης, καθώς με την φυγή του Χρήστου Αθανασιάδη, ο μόνος κλασσικός σέντερ φορ της ομάδας αυτή τη στιγμή είναι ο Αλέξης Κρανιώτης.