Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2011

ΨΥΧΑΡΕΣ!!!

Τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη πέτυχε η Αναγέννηση με 2-1 επί του ΟΦΗ. Η ΑΣΑ έδειξε ιδιαίτερα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να πάρει τη νίκη με ανατροπή, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 στο 23ο λεπτό με σουτ του Αγρίτη, ύστερα από λάθος συνεννόηση της άμυνας. Η συνέχεια ήταν πολύ διαφορετική όμως, αφού ο Ντοριβάλ στο 33ο λεπτό με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από το 30 μέτρα έγραψε το 1-1. Η Αναγέννηση, γενικώς έδειχνε πως δύσκολα θα μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο από τον αγώνα, αφού μπροστά της είχε ένα μεγάλο αντίπαλο, που από την πλευρά του κι αυτός δεν έδειχνε κάτι το ιδιαίτερο στον αγωνιστικό χώρο. Γενικά, υπήρχε η αίσθηση πως όποια ομάδα έβαζε γκολ, θα ήταν και η νικήτρια. Ευτυχώς για την ομάδα μας, κατάφερε αυτή να προηγηθεί στο σκορ στο 70ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Αθανασιάδη, μετά από φάουλ του Μπουντούρη. Από κει και πέρα, όσοι ήταν στο γήπεδο και αυτοί που παρακολουθούσαν το παιχνίδι από την τηλεόραση, έχασαν καμιά δεκαριά χρόνια απ' τη ζωή τους λόγω της αγωνίας, καθώς ο ΟΦΗ μετά το γκολ που δέχθηκε πίεσε για την ισοφάριση, όμως δεν κατάφερε να αξιοποίησει τις λιγοστές φάσεις που είχε μπροστά απ' την εστία του Πίτκα. Έτσι, ήρθε το σφύριγμα της λήξης που βρήκε τους παίκτες και τους φιλάθλους της Αναγέννησης να πανηγυρίζουν μια τεράστιας σημασίας νίκη που την έφερε μια ανάσα από τον Ιωνικό, ο οποίος δίνει ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι αύριο στη Δράμα.

Υ.Γ Τελικά αυτή η ομάδα έχει τεράστια @@@@@@, δεν έχει όμως τερματοφύλακα...