Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2011

ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΜΕ 4-0...

Άλλη μια ήττα γνώρισε η Αναγέννηση, αυτή τη φορά στη Δράμα με αντίπαλο την τοπική Δόξα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 21' με σουτ του Ρούτση. Στο 35' ακυρώθηκε σωστά ως οφ-σαιντ γκολ για την ομάδα της Δράμας, όταν ο Λίμα σούταρε, η μπάλα βρήκε τον Μπαντά και στη συνέχεια στον Μαρκόφσκι, ο οποίος ήταν εκτεθειμένος. Η Αναγέννηση προσπάθησε να αντιδράσει και στο 39' έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Αθανασιάδη, ο οποίος ύστερα από φάουλ του Μπιτέλη, έπιασε την κεφαλιά,όμως η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τοπαλίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Αναγέννηση μπήκε πιο δυνατά και στο 53', πάλι ο Αθανασιάδης με κεφαλιά, δε μπόρεσε να παραβιάσει την εστία της Δόξας, καθώς την τελευταία στιγμή ο Μαρκόφσκι έδιωξε τη μπάλα πριν αυτή περάσει τη γραμμή. Σα να μην έφτανε αυτό, η ομάδα της Δράμας διπλασίασε τα τέρματά της στο 62' με τον Μαρκόφσκι. Στο 72' ο Μπαντάς είχε δοκάρι, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Καρακώστας με κεφαλιά έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Μαρκόφσκι στο 82'.