Τετάρτη 5 Ιανουαρίου 2011

'' ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΗΤΤΑ '' ΜΕ 0-3...

Την ήττα με 0-3 γνώρισε η Αναγέννηση από το Θρασύβουλο στο στάδιο της Καρδίτσας. Η ομάδα παρουσιάστηκε πολύ καλύτερη από τα προηγούμενα παιχνίδια, δείχνοντας πως είναι ικανή να πάρει τη νίκη με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Λογάριαζε, όμως, δίχως τη διαιτησία του κ. Ρούσσου-Μπεκερτζή, ο οποίος ύστερα από υπόδειξη του βοηθού ακύρωσε ως οφ-σάιντ γκολ του Ντοριβάλ, που φάνηκε με γυμνό μάτι τουλάχιστον, πως ήταν κανονικότατο. Ήταν το πιο κατάλληλο σημείο, ώστε η Αναγέννηση να προηγηθεί στο σκορ, δυστυχώς όμως ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου για ακόμα μια φορά επαληθεύτηκε. Σε μια ανύποπτη φάση, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Ζαχαρόπουλος με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής πέτυχε το 1-0 για την ομάδα της Φυλής. Το 0-1 έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου με το διαιτητή και τους επόπτες να βρίσκονται στο στόχαστρο των σκασμένων φιλάθλων της Αναγέννησης με την έλευση τους στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΣΑ προσπάθησε να βγάλει φάσεις, λίγο όμως η τύχη που της έχει γυρίσει ουκ ολίγες φορές την πλάτη φέτος, αλλά και η πεσμένη ψυχολογία δεν της επέτρεψαν να παραβιάσει την εστία του Σιδεράκη. Έτσι, φτάσαμε στο 85ο λεπτό, όταν με δυο παίκτες και των δυο αντιπάλων να βρίσκονται στο χορτάρι, με το Δούκα μάλιστα να βρίσκεται πεσμένος πάνω από μισό λεπτό, ο Θρασύβουλος δεν τήρησε το fair-play και ο Ζαχαρόπουλος με πλασέ έκανε το 0-2, κάτω από αποδοκιμασίες προς το πρόσωπό του. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 90' ο κ. Ρούσσος καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Θεοδοσιάδη και ο Κατσίκης διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Με το τέλος του αγώνα, υπήρξαν συμπλοκές μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων, ενώ εξαγριωμένοι οι φίλαθλοι της Αναγέννησης προσπάθησαν να μπουν με τη σειρά τους στα αποδυτήρια...